Pięć najbardziej żenujących tekstów miłosnych.


Miłość- pojęcie względne. Dla jednych stanowi sens życia, inni uważają, że dostarcza wiele bólu. Niektórzy piszą o niej książki, nagrywają filmy, malują obrazy. Jedno jest pewne, temat miłości nigdy nie straci na popularności. Jesteśmy nim zasypywani na każdym kroku. Jednak jak w każdej dziedzinie obok prawdziwych perełek pojawiają się także kity. Właśnie na tych kitach postanowiłam się skupić i przedstawić Wam teksty, które moim zdaniem nie mówią o prawdziwej miłości...

"Wybierz faceta, który będzie rozmazywał Twoją szminkę, nie tusz do rzęs"Serio? Mam wybrać faceta, który będzie traktował mnie przedmiotowo? Dla którego będzie liczyła się tylko seksualna sfera związku? Faceta, który nie będzie potrafił wzruszyć lub rozśmieszyć mnie do łez? Nigdy w życiu! Dla mnie w tym tekście nie ma nic romantycznego, czułego, miłego. Nic, co związane jest z miłością. Dla mnie to tekst, który pojawił się nie wiadomo skąd i nie wiadomo czemu tak bardzo podbił ludzkie serca. Moim zdaniem promuje płytkie i nietrwałe relacje oparte tylko i wyłącznie na wzajemnym pożądaniu się.

"Trzeba coś stracić by coś docenić. Żeby odzyskać trzeba się zmienić."
Coś w tym jest, ale mi ten tekst po prostu zbrzydł. Internet jest nim przepełniony po brzegi przez co mocno stracił na wartości. Poza tym myślę, że nie trzeba czegoś stracić, aby potrafić to docenić. Jeżeli kogoś kochasz to doceniasz wszystko co dla Ciebie robi i nie wyobrażasz sobie życia bez tej drugiej osoby.

"Jesteś dla mnie jak narkotyk. Moja własna odmiana heroiny"
Miłość ma całą masę pozytywnych, głębokich cech. Miłość motywuje, buduje i uszczęśliwia. Narkotyki rujnują, niszczą psychikę i życie. Miłość daje nowe życie a narkotyki je zabierają. Serio jest sens, aby porównywać miłość do jakiegokolwiek narkotyku?

"Jeżeli kochasz dwie osoby na raz, wybierz tą drugą, bo gdybyś naprawdę kochał tą pierwszą to nie zakochałbyś się w tej drugiej."
Jeżeli robisz co? Nie da się kochać dwóch osób na raz. Jeżeli będąc w związku zakochałeś się w kimś innym to najprawdopodobniej nie kochasz i nigdy nie kochałeś ani osoby numer jeden ani osoby numer dwa. Najprawdopodobniej nie jesteś gotowy na miłość, którą mylisz z zauroczeniem lub zakochaniem, które mija. Być może nie potrafisz być sam, wtedy szukasz miłości na siłę, tzn uczucia przypominającego miłość. Jeżeli w jednym związku zaczyna się coś psuć szybciutko starasz to sobie zrekompensować. Pisałam o tym tutaj.

"Jeśli kogoś kochasz to pozwól mu odejść. Jeśli też Cię kocha to wróci."
O prawdziwą miłość trzeba walczyć, zwłaszcza, gdy na dłoni błyszczy symboliczna obrączka przypominająca słowa "na dobre i na złe (...)". Takie rozstania i powroty nie są dobre. Są ucieczką od rozmów, rozwiązywania problemów. Taki odpoczynek od siebie z pewnością oddali a niezakończone konflikty nie odejdą w zapomnienie. Moim zdaniem takie podejście do związku i miłości jest szczeniackie.


Macie swoje ulubione cytaty albo takie, których nie znosicie? Co myślicie o tych?Melduję gotowość

22 komentarze:

 1. Muszę przyznać że masz dużo racji co do tych cytatów. Denerwujące jest gdy ciągle są powielane w necie bez żadnego sensu :-B

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten cytat z tym narkotykiem też słaby wg mnie, ale niektórych nawet nie słyszałam...:) Ogólnie wiele jest cytatów, które mnie irytują bo pełno ich w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie to i troche sie z Toba zgodze, może nie w kazdym punkcie ale w większości tak :) Dobry post!

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobnie jak Patrycja, nie zgodzę się w każdym punkcie :)
   Na przykład w czwartym :) bo niektórzy - zwłaszcza młodzi ludzie - uważają, że kochają dwie osoby na raz, a Johnny Depp - bo to jego słowa - chciał im wytłumaczyć że takie coś nie jest możliwe :)

   Usuń
 4. Cytaty rodem z książki Paulo Coelho. W zupełności się z Tobą zgadzam. W internecie możemy znaleźć coraz więcej przeczących sobie nawzajem bredni. Ważne, aby zachować zdrowy rozsądek. Pozdrawiam. :)
  BLONDIVERSE.COM

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnie dwa cytaty męczyły mnie przez parę lat, dopóki nie doszłam do podobnych wniosków jak Twoje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Generalnie wydaje mi się, że na wszystkie tego typu cytaty trzeba spoglądać z dystansem i nie traktować ich zbyt dosłownie. Osobiście nie rozumiem ich fenomenu i "kariery", jaką robią w internecie - kiedy widzę któryś z nich powielany po raz milionowy to mam ochotę po prostu wcisnąć czerwony krzyżyk na stronie ;)Ludzie wstawiają je na swoich profilach na zasadzie "kopiuj-wklej", jakby sami nie potrafili niczego nowego, twórczego wymyślić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz ciężko mi coś sobie "na szybko" przypomnieć, ale kilka jest takich utartych zwrotów/ cytatów, które niekoniecznie mi się podobają i mijają się, moim zdaniem, z prawdą.... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatni cytat widuje na dużej ilości memów i rzeczywiście jest bardzo irytujący :) może wspólna obserwacja? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. pozwolić komuś odejść to uszanować jego wybór. Praca nad relacją ma sens gdy obydwie strony tego chcą, związek to suwerenna decyzja dwóch światów które powinny sie szanować, czasem trzeba odejść.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli ktoś chce odejść to i tak go nie zatrzymamy... :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Faktycznie beznadziejne, choć.....czasem to drugie bywa bardzo prawdziwe :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie teksty to przeżytek :) Jakoś na mnie nie działają no chyba, że na nerwy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi kiedyś ktoś wysłał cytat, którego już dokładnie nie pamiętam, ale chodziło w nim o to, że nie można się w kimś zakochać jeżeli ta osoba mieszka kilkaset kilometrów od nas... Trochę mnie to rozbawiło szczególnie, że znam kilka par, które są w takim związku szcześliwe.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla każdego miłość inna jest ;) i zawsze znajdzie się ktoś dla kogo te cytaty będą miały znaczenie. Zapewne Ci, którzy je wymyślili tak czuli.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie przepadam za tymi wszystkimi cytatami a mój ulubiony : Jeśli kogoś kochasz to pozwól mu odejść. Jeśli też Cię kocha to wróci.

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie z miloscia i akceptacja jej wsrod moich znajomych i rodziny bylo ciezko, bo wybralam sobie obcokrajowca ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja niestety nie rozumiem fenomenu popularności tych cytatów, jak sama dobrze wypunktowałaś nijak mają sie do życia i miłosci

  OdpowiedzUsuń