Recenzja gry Tempo! Masz 30 sekund!


Jeżeli szukacie planszówki, która idealnie sprawdzi się podczas rodzinnego popołudnia, spotkania we dwoje lub weekendowej imprezy to koniecznie zapoznajcie się z recenzją gry Tempo! Masz 30 sekund! 

Gry planszowe są nie tylko świetnym źródłem rozrywki i sposobem na miły wieczór. One uczą i wzmacniają więzi. Są dobrym pomysłem na prezent bez względu na wiek obdarowywanego i to, jakie relacje nas z nim wiążą. Gra Tempo! Masz 30 sekund! okazała się być najlepszym prezentem, jaki mogłam podarować mężowi z okazji Walentynek. Od czternastego lutego gramy w nią codziennie, a dzisiaj chciałabym zaprosić Was do zapoznania się z moją opinią na temat tej gry.

Gra Tempo! Masz 30 sekund!


Elementy gry Tempo! Masz 30 sekund! 

Gra składa się z:

Dwustronnej planszy składającej się z trzech części. Planszę można złożyć na kilka sposobów. Dzięki temu gra za każdym razem jest inna a każda rozgrywka niepowtarzalna i unikatowa.

Plansza do gry Tempo! Masz 30 sekund!


180 kart do gry: 20 kart kategorii dla dzieci (zielone), 148 kart kategorii dla dorosłych (pomarańczowe) i 12 kart JOKER. Pomarańczowe karty kategorii na odwrocie posiadają dwie kategorie: zieloną (łatwiejszy poziom) i czerwoną (trudniejszy poziom). 

Karty kategorii dla dzieci, gra Tempo!

Karty kategorii, gra Tempo!

Karta JOKER, Gra Tempo!


12 pionków w sześciu kolorach. Każdy gracz otrzymuje po dwa pionki z tego samego koloru (kwadratowy i okrągły).

Pionki do gry Tempo! Masz 30 sekund!


Klepsydry z zasłonką. Piasek przesypuje się całkowicie po upływie 30 sekund.

Klepsydra do gry Tempo!


Instrukcji, w której wszystko jest dokładnie opisane.

O co chodzi w grze Tempo! Masz 30 sekund!

Jedną z zalet gry Tempo! są proste i jasne reguły oraz przejrzysta instrukcja, w której znajdziemy najpotrzebniejsze informacje. Przed przystąpieniem do gry należy instrukcję przeczytać. Zdradzę Wam jednak podstawowe zasady, na których opiera się rozgrywka. 

Każdy z graczy staje na zielonej belce z ząbkami, która jest linią startu. Gracz z najdłuższym imieniem losuje pierwszą kartę i na głos czyta kategorię (zieloną lub czerwoną, zależnie od poziomu, który wybraliście). Osoba znajdująca się z lewej strony odpowiadającego odwraca klepsydrę, ustawia ją tak, aby była widoczna tylko dla niego i kontroluje czas. Odpowiadający wymyśla hasła pasujące do danej kategorii. Musi jednak szukać słów rozpoczynających się od liter, które znajdują się na polach, z którymi styka się jego pionek. Gracz w dowolnym momencie może powiedzieć "stop". Wtedy może przesunąć swój pionek na literkę, na której zakończył rundę. Jeżeli gracz nie zdąży powiedzieć "stop" przed upływem czasu to zostaje w miejscu, w którym rozpoczynał daną rundę. Osoba odpowiadająca w każdej chwili może użyć karty JOKER i pominąć literkę lub zmienić kategorię. Karty tej można jednak użyć tylko raz. Wygrywa gracz, który jako pierwszy przekroczy zieloną barierkę, od której zaczynała się rywalizacja.

Przykład:

Pierwszy gracz wylosował kategorię "W Ameryce Południowej". Jego pionek znajduje się obok pól z literkami: L, B, C. Gracz mówi "Brazylia" i przesuwa się na pole z literką B, które styka się z polami, na których są kolejne literki, np. S, C, G. Gracz wymyśla kolejne hasło, np. "seks z Brazylijką" (takie perełki naprawdę pojawiają się podczas gry) i jeżeli pozostali gracze uznają mu tą odpowiedź to przesuwa się na pole z literką S, która sąsiaduje z innymi literkami... 

W grę Tempo! Masz 30 sekund! można grać również drużynowo. Jeżeli jest Was dużo to dobierzcie się w drużyny składające się z dwóch lub trzech osób. Rozgrywka wygląda bardzo podobnie, z tym, że podczas gry zespołowej członkowie drużyny naprzemiennie podają hasła. Nie wolno sobie pomagać, chyba że w przypadku użycia karty JOKER "Pomóż drużynie".

Gra Tempo!


Plusy gry Tempo! Masz 30 sekund!

Gra planszowa Tempo! wzbogaca słownictwo grających, uczy walki ze stresem i działania pod presją czasu. Jest również sposobem na miłe spędzenie czasu w gronie najbliższych. Doskonale nadaje się na rozruszanie domowej imprezy, a podczas rozgrywki padają hasła, po których ciężko jest na nowo się skupić i powstrzymać śmiech. Okazuje się, że trzydzieści sekund to naprawdę mało. Czasami nawet najprostsze hasła wydają się być trudne. Rozgrywka nigdy nie jest taka sama, kategorii jest naprawdę dużo. My gramy na dwa sposoby: na poważnie lub na żarty. Grając na poważnie stajemy się inteligentniejsi i bardziej wygadani. Grając na żarty turlamy się po podłodze ze śmiechu, serio. Wszystkie elementy gry są trwałe, solidne i ładnie się prezentują.  Wydaje mi się, że gra Tempo! Masz 30 sekund! jest w stanie pomóc w nauce asertywności i walce z nieśmiałością i małomównością. 

Moja opinia na temat gry Tempo! Masz 30 sekund! jest bardzo pozytywna. Gra jest warta swojej ceny i nie żałuję żadnej chwili, którą z nią spędziłam. Jeżeli szukacie gry, w którą będziecie mogli grać z całą rodziną, przyjaciółmi lub we dwójkę to trafiliście idealnie. Tempo! spodoba Ci się bez względu na Twój wiek czy poziom inteligencji. To gra uniwersalna, w której odnajdzie się każdy. 

Melduję gotowość

44 komentarze:

 1. zapowiada się świetna gra na długie wieczory :D jest dostępna w Empiku ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla naszych maluchów jeszcze zbyt skomplikowana, ale sama chętnie bym pograła

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi jak bardzo fajna gra - wiadomo, że im człowiek bardziej musi się spieszyć, tym więcej głupot pada i więcej śmiechu z tego jest. Choć jednak wolę karcianki. Munchkin tak bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno świetna! Może kiedyś zagramy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie widziałem tej gry. lubię planszówki, w których istnieje presja czasu. Od razu przypomina mi się "Gorący Ziemniak" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tej gry akurat nie znamy, ale mamy chyba coś podobnego - "Gorącego ziemniaka", w którym też odpowiada się na pytania pod presją czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam Twoją recenzję. Też wydaje mi się, że te gry są podobne.

   Usuń
 7. Świetne to jest szkoda, że tak mało ludzi korzysta jeszcze z takich rozwiązań :)
  Mogę Cię prosić o kliki u mnie w poście? Odwdzięcze się poleceniem bloga :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/moro-and-black.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, lubię takie gry! Koniecznie musimy sobie sprawić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda niezwykle ciekawie, trafia na listę "do kupienia jak najprędzej". Bardzo przyciągają mnie proste reguły. Ostatnio trafiam na same skomplikowane gry ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dawno już nie grałem w planszówki, ale ten seks z brazylijka mnie przekonał;) hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah, ciekawe czemu akurat facet zwrócił na to największą uwagę ;)

   Usuń
 11. Bardzo fajna gra, muszę ją kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przekonałas mnie do niej i juz zamawiam :) będzie co robić wieczorami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bo planszówki są dobre na wszystko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Już kilka miesięcy żyjemy bez telewizora, ale bez planszówek nie dałabym rady :)

   Usuń
 14. I już wiem, co kupię siostrze na urodziny! :D Dzięki za recenzję :D ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajna gra, u nas dzień bez gry to dzień stracony :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajna gra, musze na nią męża namówić.
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 17. Mamy tempo, teraz myślę nat wersja junior, bo najmłodsza nie ogrania jeszcze z nami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile ma lat? Powiem szczerze, że ja niektórych kategorii też nie ogarniam :D

   Usuń
 18. Wygląda interesująco. Zasadycwydaja sie proste. Chętnie bym zagrała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasady są bardzo jasne i precyzyjne. Gorąco polecam, bo gra jest bardzo ciekawa.

   Usuń
 19. Brzmi ciekawie. Ja niestety nie mam z kim grac, wszyscy zabiegani - albo praca albo załatwienia, zawsze cos się znajdzie, a kiedy mamy juz chwilkę czasu to po prostu gdzies wychodzimy. Pozdrawiam, K!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście my na planszówki zawsze znajdujemy czas :)

   Usuń
 20. Gra wygląda świetnie i różni się trochę od kolekcji moich dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 21. My mamy wersję junior :) Fajna gra ;)

  OdpowiedzUsuń