Rusza nabór do Akademii Spriggs!

Już dziś pomyśl o swojej przyszłości i złóż podanie do Akademii Spriggs. Tylko do końca sierpnia czekamy na Twoje zgłoszenie- bez względu na to, czy jesteś naturalny czy magiczny!

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy warto być naszym uczniem to znaczy, że słyszysz o nas po raz pierwszy albo... po prostu jesteś nudny. 

Sprawdź co oferujemy naszym uczniom:

 • Lekcje z wykwalifikowaną kadrą. Szczególnym uznaniem wśród uczniów cieszy się nauczyciel przyrody, sir Isaac Newton.
 • Niezapomniane wycieczki. Tylko u nas co roku odbywa się wyprawa do Loch Ness, aby poznać Nessi, niesłusznie nazwaną potworem.
 • Oryginalne i wyjątkowe imprezy szkolne. Naszego Halloween nie zapomnisz do końca życia!
 • Możliwość cofania się w czasie, aby porozmawiać z niezwykłymi ludźmi, np. Szekspirem i Twainem. 

"Różnica pomiędzy przeciwnikiem a wrogiem jest taka, jak pomiędzy kamyczkiem w bucie a głazem na plecach- wyjaśnił pan Twain. -Z kamyczkiem w bucie nadal możecie dokądś dojść, ale głaz na grzbiecie zatrzyma was na dobre. Spytajcie pana Syzyfa."


 • Świetny system motywacyjny działający pod hasłem "Wiedza uskrzydla". Każda dobra odpowiedź unosi ucznia do góry umożliwiając mu latanie po klasie. Najlepsi uczniowie latają aż przy suficie!
 • Możliwość poznania Winnie, której historia została opisana w najlepiej sprzedającym się poradniku dla smoków, który ma już dwie części: "Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" oraz "Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał".
 • Stypendia naukowe.
 • Dobrze wyposażone sale lekcyjne i sprzęt umożliwiający naukę magii.
 • Mundurki, które są dość staromodne, ale... "Ludzie o wiele szybciej zawierają znajomości, kiedy zamiast skupiać się na wzajemnym krytykowaniu strojów, przystępują bezpośrednio do krytykowania charakterów", Panna Drake. 

Czego oczekujemy od kandydatów?

"Uczennica Akademii Spriggs powinna umieć liczyć do dziesięciu na palcach lub szponach, namalować misę z owocami oraz obronić się przed wrogimi zaklęciami i potworami". Oprócz tego chcąc zostać naszym uczniem musisz sprawnie posługiwać się mózgiem. Cenimy sobie spryt i umiejętność logicznego myślenia. Musisz być również otwarty na magię i nowe doświadczenia. Do naszej Akademii wstęp mają tylko osoby tolerancyjne, ponieważ różnorodność gatunkowa wśród naszych uczniów jest ogromna. Zresztą spójrzcie tylko, jak to zjawisko opisała Winnie, najbardziej znana naturalna, która uczęszcza do naszej szkoły: "Chodziłam do szkoły z istotami, które wielu ludzi nazwałoby potworami i potrafiłam się z nimi zaprzyjaźnić. Tymczasem prawdziwym potworem był człowiek z krwi i kości- mój własny dziadek".  Ważną cechą charakteru osoby chcącej rozpocząć u nas naukę jest również dyskrecja- o naszej Akademii nie mogą dowiedzieć się osoby postronne, które dawno zatraciły wiarę w magię. Jeżeli posiadasz te cechy to zgłoś się do nas i zostań naszym uczniem! Napisz list motywacyjny, w którym przekonasz nas (i siebie) dlaczego jesteś wyjątkowy. Czytaj go codziennie i zacznij szukać magii w swoim otoczeniu! To jedyny sposób, aby stać się jednym z nas. 

UWAGA! TYLKO DLA SMOKÓW!

Jeżeli jesteś smokiem i chcesz, aby Twój pupil radził sobie z życiem tak samo jak Winnie, pupilka znanej wszystkim panny Drake to koniecznie zapoznaj się z jej poradnikami, które do tej pory wyszły w dwóch częściach:


W najnowszej części dowiesz się między innymi jak zapewnić pupilowi bezpieczeństwo oraz jak zadbać o jego edukację i kontakty z innymi. Dowiesz się również, które zachowania są wskazane i jak je wyegzekwować. Oprócz niezwykłych i niepowtarzalnych rad będziesz mógł poznać dalsze losy małej Winnie. Czy uda jej się zaaklimatyzować w nowej szkole i nawiązać przyjaźnie? Jak poradzi sobie ze szkolną rywalką i dużo groźniejszym przeciwnikiem, którym jest jej dziadek? Czy będzie prowadziła spokojne i szczęśliwe życie?

Oto kilka rad, które znajdziesz w poradniku:

"Naucz swojego pupila, żeby nie odtrącał przyjaciół, lecz stronił od wrogów... Chyba że oni nie chcą stronić od niego."

"Wady miewają cudzy podopieczni. Dziwactwa twojego pupila to oznaka charakteru."

"Nie ma dwóch jednakowych pupili. Każdy na swój wyjątkowy sposób zachwyci cię i wpakuje w tarapaty... Nie miej złudzeń."

Pamiętaj! Jeżeli Twój pupil nie stwarza kłopotów to wiedz, że to tylko chwilowy stan. Lepiej już dziś zaopatrz się w poradniki panny Drake, aby pomóc mu przejść przez trudny okres dojrzewania i zapewnić spokojną i szczęśliwą przyszłość. Jego życie jest w Twoich rękach!


Melduję gotowość

23 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam Daria 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba się zapiszę. To jest bardzo interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca alternatywa na spędzanie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku, sama chętnie dołączyłabym do takiej akademii. czemu jestem aż taka stara ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Bomba! To jest właśnie jedna z tych chwil, w której chciałabym na nowo stać się dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie bardzo rozumiem... A gdzie jest odnośnik do rekrutacji? :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzieci bardzo lubią magię, więc powinny być zadowolone:)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny pomysł! sama nabrałam ochoty na taką akademię :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze warto coś robić, działać zamiast siedzieć i narzekać, że nic ciekawego się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, intrygujaco napisane:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Super sprawa dla dzieciaków :). Wysyłam linka znajomym, którzy mają dziecko w tym wieku :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie się bawiłam czytając ten wpis :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ekstra że dzieciaki mogą wybrac coś innego niż komputer ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. zapisuję się do Akademii Spriggs :D

  OdpowiedzUsuń
 15. W domu nie posiadam fanów smoków więc my raczej nie skorzystamy:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie sama wzięłabym udział ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Szkoda, że kiedyś nie było takich Akademii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ha ha świetne podejście do recenzji!!! Zaintrygowało mnie o jaką akademię chodzi a tu książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytam, czytam i też dałam się podejść tą niesamowitą akademią, a tu proszę - wystarczy książka i odrobina magii :)

   Usuń